KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15232027

nr 1523 2027

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Oljemålning, Signerad, stadsgårdskajen. Olja på pannå, 22x26 cm, yttermått inklusive ram: 37x41 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 20 februari 2023
kl 18:23:54

  • Tema
  • 20 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén